Про курс
Умовні речення (Conditionals) - одна з найскладніших тем в англійській мові. Але давай візьмемо один круасан, 40 хвилин твого часу, та розберемось з умовними реченнями прямо зараз. Умовними реченнями називаються речення з ЯКЩО.
Наприклад: “Якщо ти купиш цей курс, то дізнаєшся, до чого тут круасан”.
Умовні речення (речення з if) поділяються на три типи:
• First Conditional
• Second Conditional
• Third Conditional
І кожен з них має свою формулу побудови. Ці формули ти знайдеш в середині курсу і вони допоможуть тобі засвоїти Conditionals швидко і легко. Всього лише за один урок ти навчишся чітко розрізняти ці три типи умовних речень та використовувати їх в мовленні без помилок.
- Рівень: Intermediate
- 40 хвилин
- 1 урок
- Мова вчителя: українська
Зміст курсу
1 LESSON
Розберемо, засвоїмо та відпрацюємо тему умовних речень (Conditionals).
Складна граматика - простою мовою. Приклади, які легко запам'ятати, зрозумілі пояснення в відеоуроках.
Tasks
- Вправи на закріплення Conditionals - інтерактивні та зручні для виконання.
- Ти можеш легко перевірити себе та проаналізувати свої помилки.
Revision
- В курсі ти також знайдеш зручні таблиці з формулами та правилами Conditionals, які можна зберегти чи роздрукувати та тримати перед очима, доки інформація не закріпиться в пам'яті.
Для кого цей курс
Курс підійде для середнього або впевненого початкового рівня.
Також це курс для тих, хто розглядав цю тему з викладачем чи на курсах, але погано її засвоїв.
Якщо ти вже знаєш перший тип умовних речень, але плутаєшся в інших, цей курс допоможе тобі розібратися.
Курс точно сподобається викладачам, бо це чудовий матеріал на повторення всіх типів умовних речень.
Що отримаєш після курсу
Пройшовши курс ти зрозумієш, як будувати речення з “якщо”, дізнаєшся правило круасана та навчишся відрізняти перший тип умовних речень від другого, а другий - від третього.
- Рівень: Intermediate
- 40 хвилин
- 1 урок
- Мова вчителя: українська
Що таке умовні речення в англійській мові: пояснення з прикладами
На уроках української мови тема складнопідрядних речень завжди викликає найбільше труднощів. На жаль, англійська теж має схожу граматичну особливість у вигляді умовних речень. Що ж це за конструкція? Це речення, де перша підрядна частина розповідає про умову, а друга, яка є основною, розповідає про наслідки. В англійській такі речення називаються Conditionals або ще if-sentences, оскільки вони завжди містять сполучну частку «if» або її альтернативу. Простий приклад такого речення: If you go to the forest, you can get lost (Якщо піти до лісу, можна заблукати).
На перший погляд, все здається дуже простим? Не поспішайте з висновками, тому що вам доведеться вивчити кілька типів умовних речень в англійській мові, кожен з яких має свої особливості.
Нульовий тип
Такі речення мають три особливості:
-
Завжди розповідають про щось у теперішньому часі, а якщо конкретніше, у Present Simple;
-
Передають слухачеві/читачеві загальновідомі чи доведені наукою факти або ж настільки загальновживані речі, які стали чимось звичним;
-
Частка «if» може мінятися на «when».
А ось приклади умовних речень нульового типу:
- If you put fire to the paper, it will catch fire. – Якщо піднести вогонь до паперу, той почне горіти;
- When we put a bottle of water in the freezer, the water freezes and expands in volume. – Коли ми кладемо пляшку з водою в морозильну камеру, вода замерзає та збільшується в об'ємі.
Перший тип
У такому випадку мова зазвичай стосується подій, які є реальними або можуть відбутися з високим відсотком вірогідності. Підрядна частина умовного речення першого типу – це простий теперішній час. Головна частина може подаватися у майбутньому простому часі, містити спонукальну вказівку або модальні дієслова з інфінітивом. Але краще про це розповісти за допомогою прикладів:
- If you decide to study abroad, we will rarely see each other. – Якщо ти вирішиш вчитися за кордоном, ми будемо рідко бачитися;
- If you see a promotion for tomato juice, buy two liters of such juice. – Якщо побачиш акцію на томатний сік, купи два літри такого соку;
- If you want to go to the Carpathians, we can go to the mountains during your vacation. – Якщо ти хочеш в Карпати, ми можемо поїхати в гори під час відпустки.
Іноді в умовних реченнях цього типу використовується слово «unless» + стверджувальне дієслово. Ось приклад: You won't get into university unless you don't study (Ти не вступиш до університету, якщо не будеш вчитися).
Другий тип
Це речення, в яких мова йде в теперішньому часі, а обговорюються події, які аж ніяк не можуть відбутися чи є малоймовірними. Вони мають таку структуру:
- підрядна частина – це завжди простий минулий час з «were»;
- основна частина – це would, could, might з інфінітивом.
Розпізнати такі Conditionals допоможе не тільки правило, а й приклади:
- We might walk outside if the sun was shining. – Ми могли б погуляти на вулиці, якби світило сонце;
- If I were an electrician, I would repair this outlet. – Якби я був електриком, то поремонтував би цю розетку.
Третій тип
Даний тип речень використовується, коли потрібно розповісти про нереалістичну ситуацію в минулому, яка, зрештою, так і не здійснилася. Якщо ви хочете посумувати про щось, що так і не відбулося, або докорити комусь – зараз розповімо, як про це сказати англійською:
- у підрядній частині використовуйте минулий перфектний час;
- в основній частині слід вживати слова would, could, might з доконаним інфінітивом.
Ось як правило про Third Conditionals працює на практиці:
- If you had reminded me, I wouldn't have left your passport at home. – Якби ти нагадав, я б не забула твій паспорт вдома;
- If you had enrolled in driving school last year, you could be driving now. – Якби ти записався до автошколи минулого року, то зараз міг би їздити за кермом.
Змішаний тип
Якщо бажаєте повноцінно опанувати іноземну мову, то також маєте знати про змішані conditionals в англійській мові. Найпростіший приклад такого типу речень – це коли в підрядній частині ми говоримо про можливу подію у минулому, а в основному – про її реальні наслідки в теперішньому. Наприклад:
- If you had charged your phone, we would have already found our way to the hotel. – Якби ти зарядив телефон, ми б вже знайшли дорогу до готелю;
- If I hadn't lost my keys, I wouldn't have known my neighbor. – Якби я не загубила ключі, я б не була знайома зі своїм сусідом.
Як швидко навчитися використовувати умовні речення за допомогою курсів Booyya
Ми пропонуємо курс, який допоможе повноцінно розібратися з найскладнішою темою в граматиці англійської мови. Він містить лише одне заняття, проте воно складається з трьох важливих частин:
- граматичне пояснення найскладніших умовних речень 1, 2 та 3 типу в англійській мові – простими словами, аби кожен зміг розібратися;
- вправи, за допомогою яких можна краще опанувати граматику та перевірити, наскільки успішним було ваше навчання;
- корисні додатки у вигляді таблиць з поясненнями першого, другого та третього типу речень, які можна використовувати для швидкого повторення теми, наприклад, перед іспитом.
Зауважимо, що курс, присвячений умовним реченням в англійській мові, та вправи до нього розраховані мінімум на середній рівень володіння мовою. Якщо ви ще не досягли такого рівня, то на сайті Booyya зможете легко знайти інші курси, які допоможуть опановувати англійську крок за кроком.
Обирай для себе
- доступ до всіх 187 курсів на платформі, крім серії English PRO
- 3 - 5 нових курсів щомісяця
- ексклюзивний доступ до курсів SUBSCRIPTION ONLY
- доступ до онлайн-тренажера для практики англійської Smarte+
- безлімітне проходження курсів протягом обраного періоду