up
Your basket is empty
Add the courses you like to the cart
0
curr
Basket
x
cart is empty dude :)
There is nothing here and the wind is blowing...
Home > Journal > How to learn English very quickly

How to learn English very quickly

Author: Юліана Віхневич
How to learn English very quickly

Самостійне вивчення іноземної мови сьогодні є абсолютно реальним завдяки сучасним технологіям та доступу до освітніх ресурсів з усього світу. Щоб вивчити англійську самостійно, необхідно діяти послідовно. Спершу потрібно визначитися з цілями, мотивацією та дедлайнами. Навіщо ви вчите мову? Як терміново необхідно вивчити іноземну? Від відповідей на ці запитання залежатиме програма, методика й інтенсивність навчання.

Ще один важливий фактор – ваш поточний рівень знань. Перш ніж підібрати для себе програму та матеріали для вивчення мови, необхідно пройти тест на визначення актуального рівня англійської мови. Так ви визначите свої прогалини та слабкі сторони, зрозумієте, на чому потрібно зробити акцент під час дистанційного навчання. Коли ви чітко зрозумієте вихідні дані, можна буде переходити до конкретних кроків.

Як вивчати англійську самостійно

Ви визначилися з цілями, завантаженням та знаєте свій поточний рівень – тепер час подумати над методикою, ресурсами та платформами для вивчення англійської мови. Ніхто краще за вас не знає, яка методика навчання буде найкомфортнішою та найефективнішою. Подумайте, який підхід вам ближчий, згадайте своє навчання у школі, університеті, на мовних курсах. Якщо вам поки що складно зрозуміти, як краще займатися, візьміть за приклад підхід класичних офлайнових і дистанційних курсів англійської, які пропонують різні школи. Вивчіть їхні підходи та методи.

Як дуже швидко вивчити англійську самостійно

Підручники та платформи для самостійного навчання

Велика різноманітність ресурсів дозволяє студентам самостійно обирати, за якими матеріалами займатися вдома: використовувати друковані чи електронні версії книг для вивчення англійської з нуля (наприклад, Pearson-Longman або Oxford), займатися за інтерактивними підручниками. Останні складаються з теорії, практичних завдань, відео- та аудіоконтенту, онлайн-тестів. Багато авторських підручників є повноцінною платформою для навчання: інформація структурована, подається послідовно, дає можливість практикувати і тестувати нові знання. Ви можете знайти такий інтерактивний підручник англійської мови на Booyya.

Наприклад, Notes від Green Forest Teaching Centre дозволяє займатися на будь-якому ґаджеті, містить відео та аудіо до всіх тем, допомагає навчитися розуміти мову на слух. Платформа повністю англомовна, що дозволяє ефективно вивчати мову самостійно, поступово просуваючись за темами.

Ще один приклад інтерактивного підручника англійської мови – 12 TRACKS. Він розроблений із використанням комунікативної методики, технологій «Перевернутий клас». Також дозволяє миттєво перевіряти себе та відпрацьовувати незрозумілі моменти. Інформація подається у форматі відеолекцій, є відео та аудіо, flashcards, авторський контент.

Графік занять

Немає рецепту ідеального розкладу самостійного вивчення англійської мови вдома. Ніхто краще за вас не знає, як і коли вам комфортно займатися. Орієнтуйтеся на свою завантаженість, мету вивчення мови та дедлайни. Наприклад, якщо вам необхідно терміново підготуватися до важливої ​​співбесіди чи іспиту, то намагайтеся щодня займатися за тематичними матеріалами, відпрацьовуйте моменти, які можуть перевірятися. Якщо ви не поспішаючи вчите англійську, візьміть за основу графік стандартних курсів англійської:

  • 2-3 рази на тиждень – уроки з вивчення лексики та граматики, теорія та практика, відпрацювання отриманих знань;

  • 1-2 рази на тиждень – розмовна практика: участь у розмовних клубах, спілкування з носіями мови, перегляд фільмів тощо;

  • щодня по 15-20 хвилин – самостійна практика: використання навчальних програм, flashcards, перегляд коротких навчальних відео на YouTube, в TikTok, Instagram тощо.

Не забувайте також про відпочинок, вчасно перемикайтеся, щоб вивчення мови не переросло у виснажливий марафон. Немає необхідності щодня студіювати підручники та вивчати по 20 нових слів – займайтеся різноманітно, інтегруйте мову у свої повсякденні заняття та хобі.

Розмовна практика

Незалежно від вашого рівня англійської починати практикувати мову необхідно з перших занять. Це легко робити, навіть якщо ви вивчаєте іноземну вдома. Наприклад, ви можете брати участь у Speaking Clubs. Організатори таких зустрічей зазвичай збирають групи з урахуванням рівня учасників. Це заходи, на яких можна прокачати словниковий запас, аудіювання та розмовні навички, поспілкуватись на цікаві теми. Практикувати мову можна і самостійно вдома:

  • читайте вголос – це допомагає тренувати вимову та подолати мовний бар'єр;

  • дивіться і повторюйте – ще один спосіб поліпшити вимову, поповнити словниковий запас. Використовуйте відео на YouTube, фільми, серіали та шоу: дивіться, ставте на паузу та повторюйте. Або перекажіть після переглянутого те, що запам'ятали;

  • розповідайте історії – вигадуйте їх на ходу, описуйте свій день, згадуйте ситуації з минулого.

Як дуже швидко вивчити англійську самостійно - 2

Корисні звички тих, хто вчить англійську мову самостійно

Як ми вже зазначали вище, важливо займатися регулярно та різноманітно. Розглянемо корисні звички студентів, які вчать мову вдома.

  • Щодня практикують мову

Це не обов'язково виконання вправ або заучування правил. Можна виділяти 15-20 хвилин на день, щоб подивитися відео або прослухати аудіо англійською, пройти урок в онлайн-додатку.

  • Регулярно практикують нові знання

Щойно ви вивчили нову лексику чи правило граматики, важливо одразу відпрацювати його на прикладах, запам'ятати вживання у контексті.

  • Інтегрують іноземну у свої повсякденні заняття

Наприклад, займаються спортом за допомогою англомовних відео, слухають аудіокниги мовою оригіналу, дивляться фільми та серіали із субтитрами.

Як бачите, самостійно вивчати англійську не так складно. Головне – просуватися у навчанні послідовно та займатися регулярно.

Your message has been successfully sent!
Your message has been successfully sent!
Your message has been successfully sent!
x
Connect to fascinating world of English via
or
Name or Nickname *
Email *
Password *
Repeat password *
By creating an account, you automatically accept our Terms of Service, Privacy policy and Cookie Policy